FAYDALI LİNKLER

AHİR ZAMAN .NET
http://www.ahirzaman.net

Ahir zaman, "son dönem" anlamına gelir ve İslam'a göre kıyamete yakın zamanlarda yaşanacak bir dönemi ifade eder. Bu sitede, ahir zaman alametleri ayet ve hadisler doğrultusunda ele alınmaktadır. Siteyi incelediğinizde söz konusu işaretlerin birebir tasvir edildiği şekilde, içinde yaşadığımız çağda ortaya çıktığını göreceksiniz.

 

AHMET DEMİR .COM
http://www.ahmetdemir.com

Bu sitede, asırlar boyunca tartışılmış ve günümüzde de tartışılmaya devam edilen çok önemli bir konudan söz edilmektedir. İnsanın tüm dünyaya bakış açısını bir anda yüzde yüz değiştirebilecek olan bu konu, "maddenin gerçek mahiyeti" ile ilgilidir. Burada anlatılanlar kesinlikle bir yorum ya da felsefi bir fikir değil, bilimin birçok sahasında kesin olarak kanıtlanmış gerçeklerdir. Bu gerçek maddenin "algılar bütünü" olduğudur.

ALTINÇAĞ .COM
http://www.altincag.com

AltınçağAltınçağ, İslam'a göre kıyamete yakın bir zamanda, Kuran ahlakının hakim olacağı, dinin insanlar arasında yaygın olarak yaşanacağı bir dönemi ifade eder. Yaşanan büyük karmaşalardan sonra Allah insanları kurtuluşa ulaştıracak, sıkıntının yerini bolluğun ve bereketin, adaletsizliğin yerini adaletin, ahlaksızlığın yerini güzel ahlakın aldığı kutlu bir dönem yaşanacaktır. Ahlaksızlıklar, sahtekarlıklar, dejenerasyonun her türlüsü ortadan kalkacaktır. Bu dönem, tüm inanan insanların asırlardır özlemini duydukları, İslam ahlakının hakim olduğu kutlu bir dönemdir.

 

ALLAH VAR .COM
http://www.Allahvar.com

Allah, insanların Kendi büyüklüğünü kavrayabilmeleri için evrendeki düzeni sayısız detayla birlikte yaratmıştır. Bu sitedeki örneklerde göreceğiniz gibi şüphesiz Allah'ın varlığı her yeri sarıp kuşatmıştır ve varlığının delilleri her yerdedir. Her yere hakim olan bu düzeni yaratan ve onu durmaksızın koruyan Allah benzersiz bir güç sahibidir. İnsana düşen ise Allah'ın kendisi için yarattığı sayısız nimetlerin şükrünü vermek ve dünyada geçireceği zaman boyunca Allah'ın kendisi için seçip beğendiği ahlakla ahlaklanmaktır

ATAM İZİNDEYİZ .COM
http://www.atamizindeyiz.com

Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in yılmaz bekçileri olarak, O'nun mirasını gereği gibi taşıyabilmek için, "Gerçek Atatürkçülük"ün nasıl olması gerektiğini doğru kavramak gerekir. Bu önemli gerçeğin kavranması bilinçli her Türk ferdi için büyük bir vazife ve sorumluluktur.

 

BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK.COM
http://www.basogretmenataturk.com

Atatürk 1936'da, yiğitligini, zaferlerini, inkılaplarını.... anlatan bir şiir yazan şair Behçet Kemal Çaglar'a; "Olmamış," der; "Benim asıl niteliğim var ki onu hiç yazmamışsın...Benim asıl kişiliğimdir; ben milletimin öğretmeniyim, bunu yazmamşsın!."

BATI DÜNYASI.COM
http://www.batidunyasi.com

Son yıllarda medyada "Allah'a inanıyorum", "her gece dua ederim, "Allah'a şükretmediğim tek bir günüm bile geçmiyor.", "Allah sizi ve ülkemizi korusun", "Allah'a teşekkür ederim" gibi başlıklı haberlere çok sık rastlıyoruz. Bu sözlerin sahipleri dünyada milyonlarca kişinin beğeniyle izlediği sanatçılar, gençlerin şarkılarını ezbere bildiği şarkıcılar, insanların maçlarını takip ettiği sporcular veya dünya politikasına yön veren ülkelerin liderleridir. Toplumun önde gelen kişileri, bu sözleriyle, tüm dünyada büyük bir hızla yayılan Allah'a yönelişin en somut örneğini sergilemektedirler.

 

BBC YANILGILARI.COM
http://www.bbcyanilgilari.com

BBC Televizyonu'nda yer alan bazı programlarda ve BBC News Online'da evrim propogandası adına yapılan, bilimsel hiç bir dayanağı olmayan bazı yayınların ele alındığı bu sitede, BBC'nin içinde düşdüğü yanılgılar bilimsel bir bakış açısıyla ortaya konmaktadır.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ .NET
http://www.bediuzzamansaidnursi.net

Hicri 13. asrın en büyük İslam alimlerinden biri olan Bediüzzaman Said Nursi, 1960 yılında Hakk'ın rahmetine kavuşana kadar, bütün ömrünü insanları Allah'a iman etmeye ve Kur'an ahlakını yaşamaya davet etmekle geçirmiştir...Bu sitenin amaçlarından biri, bu kıymetli insanın yaptığı açıklamaların ve verdiği örneklerin tüm Müslümanlara rehber olmasına bir vesile olmaktır...

 

BELGESELLER .NET
http://www.belgeseller.net

Böyle bir siteyi daha önce hiç görmemiş olabilirsiniz. Bu siteyi inceledikten sonra küçücük bir böceğin kanatlarındaki detaylı ve kusursuz tasarımın dahi, Allah'ın üstün yaratışının delillerini görebilmek için yeterli olduğunu anlayacaksınız. Birbirinden ilginç belgeselleri büyük bir heyecanla izleyeceğiniz bu sitenin üzerinizdeki etkisine siz de şaşıracaksınız.

BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI .ORG
http://www.bilimarastirmavakfi.org

Atatürk'ün düşünce ve ilkelerinin halkımıza ve gençlerimize anlatılmasını, milletimizin bu yönde sürekli olarak bilinçlendirilmesini üzerlerine düşen çok önemli bir sorumluluk olarak addeden BAV camiası, bu amaç doğrultusunda birçok panel, konferans, sempozyum ve bilimsel toplantı düzenlemiştir ve düzenlemektedir.

 

BİTKİ DÜNYASI .NET
http://www.bitkidunyasi.net

Bitkilerin yaratılışlarındaki olağanüstü detayları öğrenmek istiyorsanız, bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Siteyi inceledikten sonra Allah'ın yaratışındaki mükemmelliği daha iyi anlamanızı sağlayacak önemli bir adım atmış olacaksınız.

BOZKURT ATATÜRK.COM
http://www.bozkurtataturk.com

Atatürk, gerek etkileyici kişiliği, gerekse ahlaki meziyetleri ile tüm dünyanın kalbinde taht kurmuş, eşsiz bir liderdir. Çöküş arifesinde olan, enkaz haline gelmiş bir imparatorluğun, kölelik tehdidi ile karşı karşıya kaldığını sezinlemiş, milletimizi esaretten kurtarmak için büyük bir milli kurtuluş hareketi başlatmıştır.

 

CANLILARIN EVRİMİ.COM
http://www.canlilarinevrimi.com

Bu site Harun Yahya'nın "Türlerin Evrimi Yanılgısı" isimli eserinin interaktif versiyonudur. Evrimin türlere dair çıkmaz bilimsel deliller ışığında gözler önüne serilmektedir...

CAVİT YALÇIN.COM
http://www.cavityalcin.com

Cavit Yalçın'ın bugüne dek çeşitli yerlerde yayınlanan makalelerinin tamamına www.cavityalcin.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Ortadoğu, Balkanlar, Ermeni Sorunu, Türki Cumhuriyetler gibi ilgi çekici konular hakkında güncel bilgiler ve çarpıcı yorumlar içeren bu makaleleri zevkle okuyacaksınız.

 

CEHENNEM AZABI.COM
http://www.cehennemazabi.com

... O zulmedenler, azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah'ın olduğunu ve Allah'ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi. (Bakara Suresi, 165)

CNN TÜRK YANILGILARI.COM
http://www.cnnturkyanilgilari.com

Hiçbir bilimsel dayanağı olmayan Darwinist propandalara cevap verilen bu sitede yer alan bazı başlıklar: "Maymun adamların içyüzü", "İnsanlaştırılmak istenen maymunlar", "Fosil yok ama...", "Australopithecus hikayeleri", "Kafatası hacmi"...

 

ÇOCUKLAR İÇİN .NET
http://www.cocuklaricin.net

Çocuklar; sadece size ait olan bir sitede neler görmek isterdiniz? Çocuklar İçin adlı bu sitede aradığınız birçok şeyi bulacaksınız. Bu site hem eğlenmeniz, hem neşelenmeniz, hem öğrenmeniz, hem de okuduğunuz bilgiler üzerinde mutlaka düşünmeniz için Harun Yahya'nın sizler için yazdığı eserlerinden esinlenerek hazırlandı.

DARWINİZM DİNİ.COM
http://www.darwinizmdini.com

Bilimsel gerçekliği olmamasına rağmen bazı bilim adamları tarafından sürekli canlı tutulmaya çalışılan Darwinizm'in gerçek yüzünü bu sitede bulacaksınız. Bilimsellik kılıfı altında ortaya atılmış olan bu teorinin aslında insanların büyük bir bölümünü etkisi altına almış batıl bir inanç sistemi olduğunu göreceksiniz.

 

DARWINİZMİN SONU.COM
http://www.darwinizminsonu.com

"Darwinizmin sonu .com" adlı bu sitede evrim teorisinin aldatmacalarına açık bir meydan okuma vardır. Darwinizm'in bilimsel çöküşünün kesin delillerine şahit olacağınız bu siteyi inceledikten sonra pek çok konuya bakış açınız değişecektir.

DİNSİZLİĞİN KABUSU.COM
http://www.dinsizliginkabusu.com

Bu siteyi inceledikten sonra Kuran'da tarif edilen "güzel ahlak" yaşandığı takdirde "dinsizliğin kabusu"nun, yani kötülüklerin, karamsarlıkların, toplumsal huzursuzlukların engelleneceğini göreceksiniz. Bu sitede dinsizliğin kabusundan kurtulmak isteyen insanlara en gerçekçi çözümler sunulmakta ve bu çözüme başvurmadıkları takdirde onları nasıl bir geleceğin beklediği anlatılmaktadır.

 

DOĞU TÜRKİSTAN.COM
http://www.doguturkistan.com

Doğu Türkistan yaklaşık iki asırdır işgal altındadır ve özellikle son elli yıldır komünist Çin yönetiminin despot rejimi altında ezilmektedir. Çin'in propagandaları neticesinde dünya kamuoyu bu topraklarda yaşanan insanlık dramından habersizdir. Bu sitede amaçlanan, hem Çin'in dört bir yanında yarım asırdan uzun bir süredir devam eden komünist zulmün temel nedenlerini tespit etmek, hem de mazlum Doğu Türkistan halkının sesini duyurmaktır.

DÜNYA HAYATI .COM
http://www.dunyahayati.com

Bu sitede hızla geçmekte olan dünya hayatı tüm yönleriyle gözler önüne serilmekte ve dünya hayatının aldatıcı sırları verilmektedir. Çünkü Allah bir ayetinde şöyle uyarmaktadır: "Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın vaadi haktır; öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın..." (Fatır Suresi, 5)

 

DÜNYA SAVAŞLARI.COM
http://www.dunyasavaslari.com

20. yüzyıl, dünya tarihinin en kanlı devri oldu. İnsanlık bu dönemde ilk kez "dünya savaşı" kavramıyla karşılaştı. I. ve II. Dünya savaşları, geride toplam 65 milyon ölü bıraktı. Bunların yaklaşık yarısı, savaşla hiçbir ilgisi olmayan sivil insanlardı.
Küçük çocuklar, savunmasız kadınlar ve yaşlılar acımasızca katledildi... Peki dünya nasıl oldu da bu denli büyük bir cinnete sürüklenebildi? İnsanlar nasıl oldu da göz göre göre, hem kendi milletlerini hem de diğerlerini bir kan dökme kuyusuna attılar? Bu vahşetin ardındaki felsefe neydi?
Bu site, size bu önemli sorunun cevabını anlatmaktadır.

DÜŞÜNEN ÇOCUK .ORG
http://www.dusunencocuk.org

"Bilginden Öğrenelim", "Sorun Söyleyelim", "Bunları Biliyor muydunuz?", "Bizim Sınıf" gibi bölümleriyle son derece ilgi çekici konuları eğlenceli bir biçimde çocuk okurlarına aktaran bu site, yetişkin okurlarımızın da beğenesini kazandı. Çünkü bu sitede herkes öğrenecek birşeyler buluyor.

 

E-KÜTÜPHANE .NET
http://www.e-kutuphane.net

1997 yılından bu yana Harun Yahya'nın tüm kitapları internet üzerinde ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Bu sitede ise Harun Yahya'nın kitaplarını e-kitap formatında bulacaksınız. Metin, resim, film ve sesleri barındıran bu dijital kitapları www.e-kutuphane.net isimli bu sitede ücretsiz olarak okuyabilir, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.(E-kitap, kolay tanımıyla, elektronik ortamda okunabilen kitaptır.)

EVRENİN YARATILIŞI .COM
http://www.evreninyaratilisi.com

Dünya, atmosfer, uzay ve evren ile ilgili tüm hayatınız boyunca edindiğiniz bilgilerden pek çoğunu bu sitede bulacaksınız. Tek bir farkla… Harun Yahya'nın aynı adlı eserinden faydalanılarak hazırlanan bu sitede, çok iyi bildiğinizi düşündüğünüz konular çok farklı bir bakış açısı ile ele alınmaktadır.

 

EVRİM ALDATMACASI.COM
http://www.evrimaldatmacasi.com

Bu sitede tüm dünyada bilimsel kabul görmüş bir teori gibi gösterilmeye çalışılan evrim teorisinin çıkmazlarını bulacaksınız. Evrimcilerin sahte fosil aldatmacalarından kendi itiraflarına kadar her türlü bilgi bu sitede. Ayrıca sitenin İngilizce, Rusça, Malayca, Endonezyaca, Boşnakça, Arnavutça, İtalyanca gibi yabancı dillerdeki versiyonlarını da buradan takip edebilirsiniz.

EVRİM BELGESELİ.COM
http://www.evrimbelgeseli.com

Bu sitede izleyeceğiniz belgesel film evrim teorisinin çağımızın bilimsel bulguları tarafından nasıl geçersiz kılındığı görsel bir şölenle gözler önüne seriyor. Ayrıca dünya üzerindeki milyonlarca farklı canlı türünün her birinin yaratılışın kanıtı olduğunu da… Siteyi inceledikten sonra göreceksiniz ki, yaşamımızın kökeni evrim değil, yaratılıştır. Bizi ve diğer bütün canlıları yaratan sonsuz güç sahibi olan Allah'tır.

 

EVRİMCİLERİN İTİRAFLARI.COM
http://www.evrimcilerinitiraflari.com

Evrimcilerin bu sitedeki itiraflarını okuduğunuzda, "eğer evrim teorisinin doğru olmadığını itiraf ediyorlarsa, peki o zaman bu teoriyi neden savunuyorlar?" sorusu aklınıza gelecek. Bu çok kapsamlı siteyi inceledikten sonra evrimcilerin bu teoriye, onu bilimsel olarak ispatladıkları için değil, ideolojileri onlara bunu emrettiği için inandıkları gerçeğini bir kere daha anlayacaksınız.

EVRİM EFSANESİ.COM
http://www.evrimefsanesi.com

Bu sitede, Darwinizm'in aslında bilimsel olarak çoktan çöktüğünü anlatıyoruz. Zaten hiçbir zaman gerçekçi bir bilimsel dayanağı olmayan bu teori, bilim düzeyinin yetersizliği nedeniyle, bir süre için bazılarına "ikna edici" görünmüş, ama bu ikna ediciliğin de bir aldatmaca olduğu ortaya çıkmıştır. Darwin'in evrim teorisini savunmak için son 150 yıldır öne sürülen iddiaların her biri günümüzde çürümüş durumdadır. Evrimin tüm sözde kanıtları, bir bir yıkılmıştır.

 

EVRİM MASALI.COM
http://www.evrimmasali.com

Bu sitenin konusu, evrim teorisini çökerten üstteki bilimsel gelişmelerden üçüncüsü, yani fosil kayıtlarıdır. Kitabı okumaya geçmeden önce şunu hatırlatmak gerekir ki, "ara geçiş formları'nın" fosil kayıtlarında olmayışı evrim teorisinin çöküşü için tek başına yeterlidir. Teorinin kurucusu Darwin de bu gerçeği kabul etmiş ve kitabında ara geçiş formlarının neden bulunmadığını sorguladıktan sonra, "belki de bu benim teorime karşı ileri sürülecek en büyük itiraz olacaktır." demiştir.

FİKİR YAZILARI .NET
http://www.fikiryazilari.net

Bu siteyi inceledikten sonra dünyadaki anarşinin, kaosun, kanlı çatışmaların temelinde hep Darwinizm'in sapkın öğretilerinin olduğuna bir kere daha şahit olacaksınız. Harun Yahya'nın ve çeşitli yazarların gazete ve dergilerde çıkan yazılarının düzenlenmesiyle hazırlanan bu siteyi büyük bir ilgiyle inceleyeceksiniz.

 

FİLİSTİN ZULMÜ.COM
http://www.filistinzulmu.com

Filistin’de yaşanan zulmün ve acımasızlığın haberlerini her gün gazetelerden okuyor, televizyonlardan izliyorken hiçbir şey yokmuş gibi yaşamaya devam etmenin sorumluluğu kuşkusuz büyük olur. Filistin'de yaşananların detaylı olarak ele alındığı sitede bu önemli sorumluluk hatırlatılmakta ve zulmün çözümünün tüm dünyayı Allah'a iman etmeye çağırmak ve Kuran ahlakının karşısında yer alan din düşmanı ideolojilerle fikri bir mücadele yapmak olduğu hatırlatılmaktadır.

GLOBAL KİTAP.COM
http://www.globalkitap.com

Harun Yahya’nın tüm eserlerini internet üzerinden satın alabilme imkanı sağlayan bu site ziyaretçilerine büyük kolaylıklar sunuyor. Kitaplar, videolar, kasetler ve diğer dillerdeki eserler bölümleri aradığınız herşeye kolaylıkla erişim imkanı sağlıyor. Ayrıca site üzerinden verilen linklerle de yazarın tüm eserlerini okumak ve yüklemek mümkün.

 

GÜNCEL HABER .ORG
http://www.guncelhaber.org

Haber portalı niteliğinde hazırlanan bu sitede, ülkemiz ve dünyada meydana gelen güncel gelişmelerin yanısıra Türk-İslam Birliği, Ahir Zaman ve Kuran Ahlakı gibi konulara yer verilmektedir.

HARUN YAHYA .NET
http://www.harunyahya.net

Bu site, Harun Yahya'nın çalışmaları ile ilgili en son haberleri, yeni çıkacak çalışmaları, konferans ve panelleri sizlere sıcağı sıcağına duyurmak için hazırlanmıştır. Bundan sonra sitemizden yazarın yeni kitaplarını takip edebilecek, ücretsiz bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Sadece kitaplar da değil, aylık çıkan dergiler, belgesel filmler, çeşitli makaleler, yazarın kitaplarından faydalanarak hazırlanmış mp3 formatında ses kasetleri, piyesler, masa üstü resimleri hepsi bu sitede...

 

HAYATIN KÖKENİ.COM
http://www.hayatinkokeni.com

İnsanın, bitkilerin, evrenin, kısaca hayatın kökenine ışık tutulan bu sitede, konuyla ilgili makaleleri ilgiyle okuyacak, hayatın kökeni belgeselini ilgiyle izleyeceksiniz. Ayrıca, bazıları gelmiş geçmiş en büyük bilim sahtekarlıkları arasına girmiş 10 ünlü Darwinist yalanı da bu sitede okuyabilirsiniz.

HAYVANLAR ALEMİ .NET
http://www.hayvanlaralemi.net

Bu sitede, dünya üzerindeki birçok canlının, her biri birer yaratılış delili olan özelliklerini bulabilirsiniz. Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak hazırlanan bu sitede Kuran'da dikkat çekilen canlıların yanı sıra, daha pek çok canlıdaki kusursuz vücut tasarımlarını, Darwinizm'i yalanlayan fedakarlık örneklerini, son derece akılcı taktik ve davranışları okuyabilir ve izleyebilirsiniz.

 

HAZRETİ İSA GELECEK.COM
http://www.hazretiisagelecek.com

Hz. İsa'nın doğumu, hayatı ve Allah Katına alınması hep mucizevi şekillerde gerçekleşmiş, bu mübarek insanın hayatı Kuran'da ayrıntılı olarak haber verilmiştir. Allah'ın üstün ilimlerle desteklediği bu değerli kulu, daha beşikteyken konuşmuş, dünyada kaldığı süre içerisinde çevresindeki insanlara büyük mucizeler göstermiştir. Onun özel durumunun bir delili de Allah Katına alınışı ve tekrar dünyaya gönderileceğine dair Kuran'da ve Peygamber Efendimiz (sav)'in sünnetinde önemli işaretlerin olmasıdır. Bu sitede Kuran ayetleri ışığında Hz. İsa'nın mucizelerle dolu mübarek hayatı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

HAZRETİ MUHAMMED .ORG
http://www.hazretimuhammed.org

Peygamber Efendimiz, insanlar için son peygamber olarak gönderilen, Allah'ın en son hak kitabını vahyettiği, güzel ahlakı, takvası, Allah'a olan yakınlığı ile insanlara örnek kıldığı, Allah'ın dostu, müminlerin de dostu ve velisidir. Bir Müslümanın, tavrına ve ahlakına özenmesi, benzemek için çaba göstermesi gereken kişi, Hz. Muhammed (sav)'dir. Bu sitenin hazırlanış amacı da Peygamberimiz (sav)'i birçok yönüyle tanıtmak, onun ahlakını örnek alan insanlardan oluşan bir topluluğun ne kadar üstün özelliklere ve güzelliklere sahip olacağını göstererek, insanları Peygamberimiz (sav)'in ahlakına özendirmektir.

 

İMAN HAKİKATLERİ.COM
http://www.imanhakikatleri.com

Herşeyin tesadüflere, rastlantılara, doğal şartlara, şansa bağlı olduğu şeklindeki maddeci telkinler, insanların tüm evreni kaplayan apaçık yaratılış mucizelerini görmelerini engeller. Birçok insan iman hakikatlerine "Allah ne güzel yaratmış" diye bakmaz da, "ne güzelmiş" diye bakar, yani gaflet gözüyle değerlendirir. bu siteninb amacı bazı insanların gözlerinin önündeki gaflet perdesinin kalkmasına yardımcı olmaktır. Sitede tüm evreni kaplayan iman hakikatlerinin yoğun biçimde araştırılıp insnlara aktarılmasının önemi ele alınmaktadır...

İNSAN MUCİZESİ.COM
http://www.insanmucizesi.com

Bu sitede insan vücudundaki bazı sistemlerin nasıl çalıştığı anlatılmakta, bu sistemlerin parçalarından örnekler verilmektedir. Burada bilgiler detaya inilerek incelenmekte, insan bedeninin her milimetrekaresindeki ince tasarıma dikkat çekilmekte, bedenin derinliklerinde mucizevi işlemler gerçekleştiren hücreler, dokular, moleküller ve salgılar ön plana çıkarılmaktadır. Ayrıca zaman zaman konularla ilgili teknik bilgilere de verilmektedir. Bundaki amaç insanın kendi bedenindeki karmaşık yapıyı daha iyi anlamasını sağlamaktır. Ve insanın kendi bedeninde gerçekleşen olaylara ülfetsiz bakmasını sağlamak, okuyucuyu derin düşünmeye teşvik etmektir.

 

İSLAMA DAVET .ORG
http://www.islamadavet.org

Tebliğ iman edenlerin en önemli sorumluluklarından biridir. Müminler Allah'ın varlığın ve birliğini, delilleri ile anlatmak, insanları Allah'ın emrettiğ dine yaşamaya davet etmek, onlara iyiliği emredip kötülükten sakındırmakla yükümlüdürler. Bu sitede Kuran'a ve sevgili Peygamberimiz (SAV) in sünnetine göre tebliğ metodlarının neler olduğunu öğreneceksiniz. Üstelik tebliğ yaparken ihtiyaç duyacağınız pek çok bilgiye de ulaşabileceksiniz.

İSLAMA HİZMET.COM
http://www.islamahizmet.com

Bu site, iyiliğin hakim olmasını isteyenlere, iyilik yapmaları ve diğer iyilerle ittifak etmeleri için yazılmış bir çağrı niteliğindedir. Ancak bu çağrı herhangi birine veya birilerine değil, doğrudan size yapılmaktadır.

 

İSLAM BİRLİĞİ .ORG
http://www.islambirligi.org

Günümüzde de İslam dünyasının tümüne yol gösterecek çağdaş bir merkezi otorite kurulabilir. Demokratik esaslara ve hukukun üstünlüğü prensibine dayanan merkezi bir İslami otoritenin ve bir İslam Birliği'nin kurulması İslam dünyasının mevcut sorunlarının giderilmesinde çok önemli bir adım olacaktır.

İSLAM TERÖRÜ LANETLER .COM
http://www.islamterorulanetler.com

İslam, kelime anlamı "barış" olan bir dindir. Allah Kuran'da, inananlara dünyaya barış ve güvenlik getirmelerini emreder. İslam adına terör uygulayan veya bunu destekleyen insanlar büyük bir yanılgı içindedirler. Allah'ın Kuran'da lanetlemiş olduğu büyük bir günahı işlemektedirler. Harun Yahya'nın eserlerinden ve makalelerinden faydalanılarak hazırlanan bu sitede İslam ahlakının terörizmin kaynağı değil, çaresi olduğu Kuran'dan delillerle ve tarihsel göstergelerle ortaya konmaktadır.

 

İSLAM ANTİSEMİTİZMİ LANETLER.COM
http://www.islamantisemitizmilanetler.com

Bu sitede Yahudi halkına karşı duyulan fanatik bir nefret olan antisemitizm kınanmakta ve Kuran ahlakının her türlü ırkçılığa karşı olduğu ortaya konmaktadır. İslam Dini ırkçılığı kınadığı gibi, antisemitizmi de kınar. Müslümanlar Siyonizmi eleştirmekte, ama tüm Yahudilerin barış ve huzur içinde yaşama hakkını savunmaktadırlar. Bu siteyi incelerken çok şey öğreneceksiniz.

İSLAMIN YÜKSELİŞİ.COM
http://www.islaminyukselisi.com

Bu site bir yandan iman edenlerin şevkini ve azmini artırmayı amaçlarken, bir yandan da İslam ahlakını tüm insanlara anlatmak için gösterilecek çabanın önemine dikkat çekmektedir. Bilmek gerekir ki yaşanan tüm bu gelişmeler Kuran'daki "İnsanların Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O'ndan mağfiret dile" (Nasr Suresi, 2-3) ayetlerinin tecelli edeceği vaktin çok yakın olduğunu, hatta yaşanmaya başladığını göstermektedir.

 

İSLAM VE BUDİZM .COM
http://www.islamvebudizm.com

Sıradan hayata sahip olan bir kişi, saçını kazıtıp Budist kıyafetleriyle dolaşmaya başlar ve o güne kadar kullanmadığı kelimelerle Budist öğretiyi anlatmaya başlarsa "orjinal bir insan" gibi görülebilir. Bunun nedenlerinden biri, bu batıl inanışın gizemli, mistik ve hayret verici özelliklere sahip olduğu izlenimi oluşturacak şekilde lanse edilmesidir. Siz de şimdiye kadar Budizm hakkında genel bir izleniminiz olabilir. Ancak bu siteyi inceledikten sonra Budizmin nasıl batıl bir felsefe olduğunu anlayacak ve çarpık yönlerini bir bir göreceksiniz.

KARMA FELSEFESİ.COM
http://www.karmafelsefesi.com

Karma inancı Hinduizm ve Budizm gibi batıl dinlerin önemli bir özelliğidir. Hiçbir delile dayanmayan, Allah'ın vahyettiği bir kutsal kitabı olmayan, yalnızca insanların uydurduğu fikirlerden oluşan bir felsefedir. Kuran ile mutabık, güzel ahlaka ait bazı özellikleri olan karma felsefesi, insanları bazı olumlu ahlaki özelliklere özendirmekte ancak bunun yanında birçok sapkın ve batıl inancı da içermektedir. Bu sitede karma felsefesi her yönüyle ele alınmaktadır.

 

KAVİMLERİN HELAKI.COM
http://www.kavimlerinhelaki.com

Bu sitede Allah'a isyan ettikleri, O'nun peygamberlerini tanımadıkları için helak edilmiş olan bazı eski toplumlar incelenmektedir. Sitenin hazırlanmasındaki amaç, bu olayları anlatan Kuran ayetlerinin dış dünyadaki karşılıklarını ortaya çıkarmak ve Kuran'ın Allah'ın sözü olduğunu bir kere daha kanıtlamaktır. Ayrıca sitede "ibret verici ceza" olan bu olayların birer "öğüt" olmaları da amaçlanmaktadır.

KİTAP EHLİ.COM
http://www.kitapehli.com

Bu sitede, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Müslümanların ortak inanç esaslarına, ibadetlere, ahlaki değerlere ve ortak düşmanlara sahip oldukları Kuran ayetleri, İncil ve Tevrat açıklamaları ışığında anlatılmaktadır. Site, Yahudiler, Hıristiyanlar ile Müslümanları, ortak amaçlar doğrultusunda birleşmeye, ateizme, din düşmanlığına ve sosyal ve ahlaki dejenerasyona karşı birlikte mücadeleye ve el ele vererek güzel ahlakı yeryüzüne yaymaya davet etmektedir.

 

KIYAMET ALAMETLERİ .COM
http://www.kiyametalametleri.com

Kainatın, içindeki tüm canlılar, yıldızlar ve galaksilerle birlikte ortadan kaldırılacağı zaman kıyamet vaktidir. Bu sitenin hazırlanış amacı kıyamet vakti yaklaşırken ortaya çıkan alametleri ayet ve hadisler doğrultusunda incelemek, bu işaretlerin birbiri ardınca, birebir tasvir edildiği şekilde, içinde yaşadığımız çağda ortaya çıkmaya başladığını gözler önüne sermektir.

KIYAMET GÜNÜ.COM
http://www.kiyametgunu.com

Kıyamet günü, dünya hayatının hatta tüm kainatın son günüdür, ama aynı zamanda da ahiretteki sonsuz yaşamın başlangıcıdır. O gün, insanların tümü yeni bir diriliş ile dirilecekler ve dünyadaki yaşamlarında Allah'a ve karşılaşacakları bu güne inanmış olanlar cennette ağırlanırken, inkar edenler cehenneme sevk edileceklerdir...

 

KURAN AHLAKI.COM
http://www.kuranahlaki.com

Gerçek iman sahipleri Kuran'ı hayatlarının her anında kendilerine vazgeçilmez bir rehber edinirler. Kuran ahlakının yaşanmadığı toplumlarda çarpık bir ahlak anlayışı vardır. Oysa Allah'ın, insanlara yaşamalarını tavsiye ettiği ahlak, Kuran Ahlakıdır. Bu site Kuran'ı yaşamaya bir davettir

KURAN BİLGİSİ.COM
http://www.kuranbilgisi.com

Dünyada ve ahirette insanları kurtuluşa erdirecek olan tek yol, Allah’ın rızasına uygun olarak davranmaları ve hayatlarının her anında Kuran-ı Kerim’i kendilerine rehber edinmeleridir. Bunun için Kuran’ı iyi bilmek ve doğru anlamak, Rabbimiz'in Kuran’da bizlere vermiş olduğu örnekleri kavramak son derece önemlidir. Bu internet sitesi Kuran’ı daha kolay öğrenmenize aracı olacaktır. Çünkü bu sitede Kuran’da yer alan bilgileri çeşitli konu başlıkları altında tasnif edilmiş olarak bulacak, Kuran’da aradığınız her bilgiye kolayca ulaşacaksınız.

 

KURANDA CENNET.COM
http://www.kurandacennet.com

İnsanın aradığı, özlem duyduğu, sevdiği herşeyin sadece cennette olduğunu anlaması için, Allah Kur'an'da cennet nimetleri hakkında pek çok bilgi vermiştir. Bu sitede Kur'an ayetleri ve Peygamber Efendimiz (sav)'in hadisleri doğrultusunda Rabbimiz'in bizler için hazırladığı bu eşsiz nimetleri anlatacağız.

KURAN FİHRİSTİ .NET
http://www.kuranfihristi.net

Kuran'ı anlamak, Kuran'a göre yaşamak, iman eden bir insanın yaşamındaki en büyük amaçtır. Harun Yahya'nın Kuran Fihristi adlı eseri bu amaca binaen, Kuran hakkında bilgi sahibi olmak, Kuran'ı daha iyi anlamak isteyen kişiler için hazırlandı. Bu geniş kapsamlı fihriste artık www.kuranfihristi.net adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

KURAN MUCİZELERİ .ORG
http://www.kuranmucizeleri.org

Bu sitede, Kuran'ın bilimsel mucizelerinin yanı sıra, geleceğe yönelik içerdiği bazı haberlere ve Kuran'daki matematiksel mucize ile ilgili, Harun Yahya'nın eserlerinden derlenerek verilen bilgilere ulaşma imkanına sahipsiniz.

KURAN'DA KADIN .COM
http://www.kurandakadin.com

Bu sitede cahiliye toplumlarında yerleşik olan kadın karakterinin yanlışlığına değinecek ve bu karakterin toplum içerisinde nasıl kabullenildiğine dikkat çekeceğiz. Kuran'da kadına verilen önem, Kuran'a göre ideal Müslüman kadın karakteri, örnek Müslüman kadın Hz. Meryem ve daha pek çok konuyu bu sitede bulacaksınız...

 

KURAN'DA DUA .COM
http://www.kurandadua.com

Dua Rabbimiz'in Rahman ve Rahim isminin çok üstün bir tecellisi, müminlere çok büyük bir lütfudur. Çünkü insan Allah'a dua ederek samimi imanını, sevgisini ve korkusunu ifade edebilir. Tek dost ve veli olarak O'na teslim olduğunu, yalnızca O'ndan medet umup O'ndan yardım dilediğini gösterebilir.

MADDENİN ARDINDAKİ SIR.COM
http://www.maddeninardindakisir.com

Bu internet sitesinde anlatılan, bugüne kadar pek çok insanın hayata bakış açısının değişmesine sebep olan, son derece önemli bir gerçektir. Bu gerçeği şöyle özetleyebiliriz: "Dünyada yaşadığımız hayatın birer parçası olan tüm olaylar, arabalar, binalar kısacası hayatımız boyunca gördüğümüz, tuttuğumuz, dokunduğumuz, kokladığımız, tattığımız, dinlediğimiz herşey, gerçekte beynimizde oluşan görüntü ve hislerdir."

 

MASONLUK .NET
http://www.masonluk.net

Bu sitede, materyalist felsefeye dayalı mevcut dünya sisteminin en büyük mimarı olan, ancak bu kimliğini perde arkasında tutan mason örgütü incelenmekte ve masonluğun gerçek felsefesi gözler önüne serilmektedir. Masonların, "insan sevgisi", "akıl ve bilim yolu" gibi olumlu kavramlarla kamufle ettikleri din-karşıtı materyalist felsefeleri açıklanmakta, bunun geçersizliği ve gerçek kökenleriüzerinde durulmaktadır.

MUHAMMED YAHYA.COM
http://www.muhammedyahya.com

Tarihi ve siyasi makalelerin yer aldığı sitede, yazarın Türkiye ve Dünya'da meydana gelen gelişmeler ile ilgili yorumlarını beğeniyle okuyacaksınız.

 

 

MEHTER .INFO
http://www.mehter.info

Mehter, Türk kahramanlığının ve evrensel boyutlara ulaşmış anlayışının günümüzdeki görkemli bir anıtıdır. Dünya askeri tarihinin bu ilk bandosu geçmiş dönem Türk müziğinin coşkulu ritimlerini de bugüne taşımaktadır.

MİLLİ DEĞERLERİ KORUMA VAKFI .ORG
www.millidegerlerikorumavakfi.org

Milli Değerleri Koruma Vakfı'nın temel amacı milli değerlerimizin milli birlik ve beraberlik açısından önemini halkımıza anlatmak ve halkımızı bu konuda bilinçlendirerek milli değerlerin korunması konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmaktır. Bu sitede vaktfın bu yönde yaptığı çalışmalara yer verilmektedir.

 

NET CEVAP .ORG
http://www.netcevap.org

Bu sitede yazılı ve görsel medyada yer alan İslam Dini aleyhinde ve Yaratılış Gerçeği karşıtı yanıltıcı haberlere en doğru, en anlaşılır ve bilimsel gerçeklere dayanan en "net"cevapları, en kısa zamanda bulacaksınız.

 

OSMANLI SANATI.COM
http://www.osmanlisanati.com

Osmanlı İmparatorluğu İslam medeniyetinin en büyük ve en ihtişamlı imparatorluklarından biridir. Osmanlı sanatı birbirinden çok farklı alanlarda birbirinden ihtişamlı eserler ortaya koymuştur. Adalet ve hoşgörüye dayalı devlet anlayışı; ve sanatın her sahasında gösterdiği bu yüksek zevk ve ihtişam, Osmanlı topraklarını gören Batılıları derinden etkilemiş ve Batı dünyası için önemli bir örnek teşkil etmiştir.

 

REENKARNASYON .ORG
http://www.reenkarnasyon.org

Bazı kişiler özledikleri huzur ve mutluluğu, Hinduizm ve Budizm gibi batıl dinlerde bulabileceklerini zannederler. Batıl Doğu dinlerinin gizemli ve mistik havası birçok insanın bu dinlerden etkilenmelerine neden olmaktadır. Oysa bu batıl dinler hak din değildirler ve bazı güzel ahlak mesajları içerseler de pekçok çarpık inanışı da beraberlerinde getirirler.

RADYO HARUN YAHYA.COM
http://www.radyoharunyahya.com

Çeşitli dönemlerde, radyo kanallarında yayınlanmış olan, Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanmış radyo programlarının, piyeslerin ve ses kasetlerinin dinleyicilere daha kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan bu sitede insanlar Allah'ın varlığı, birliği ve ahiret gibi temel imani konular üzerinde düşünmeye sevk edilmekte ve inkarcı sistemlerin çürük temellerini ve sapkın uygulamaları gözler önüne serilmektedir.

 

SATANİZM TEHLİKESİ.COM
http://www.satanizmtehlikesi.com

Satanizmi tüm yönleriyle inceleyen bu sitede, şiddeti ve vahşeti dini bir ritüel haline getiren ve kanlı cinayetleri adeta bir ibadet olarak gören bu felsefenin yaygınlaşmasının nedenleri üzerinde duruluyor. Kuran ahlakının gençleri satanizmin elinden kurtaracak tek yol olduğu, Kuran’ın ışığının satanizmi yok edeceği ve ancak bu şekilde aydınlık, sevgi ve barış dolu bir dünya oluşacağı önemle vurgulanıyor.

 

SAKIN UNUTMAYIN.COM
http://www.sakinunutmayin.com

Bir düşünün; hayatınız boyunca unutmamanız gereken ne kadar çok detay var. Daha sabah kalktığınız andan itibaren, gün boyunca "bunu kesinlikle unutmamam gerekiyor " diye kendinize telkin ettiğiniz pek çok konu düşünüyorsunuz. Peki ya bunlarla kıyaslanamayacak kadar önemli bir konuyu unutmuşsanız?...

 

 

SEVİMLİ CANLILAR.COM
http://www.sevimlicanlilar.com

Sevimli dış görünümlerinde Allah'ın "Munis" sıfatının tecelli ettiği sevimli hayvanların konu edildiği sitede, hayvanlar dünyasında yaşanan bilinçli ve fedakar davranışları okuyacak, anne ve baba hayvanların yavruları için nasıl yuva yaptıklarını, onları nasıl temizlediklerini, onları besleyebilmek için nasıl canla başla çalıştıklarını, hatta düşmanla karşılaştıklarında yavruları için kendi canlarını nasıl tehlikeye attıklarını göreceksiniz.

TÜRK-İSLAM KÜLTÜRÜ.COM
http://www.turk-islamkulturu.com

Türk Milleti'nin sahip olduğu "hars", son derece şerefli bir tarih ve üstün bir karaktere dayanmaktadır. Türkler, tarih boyunca 16 bağımsız devlet kurmuş bir millettir. Mertlikleri ve dürüstlükleri ile tanınmışlar, zulüm ve adaletsizlikten uzak karakterleriyle düşmanlarının bile takdirlerini toplamışlardır. Bu sitede Harun Yahya'nın Türk İslam Kültürü ile ilgili makalelerini bulabilirsiniz.

 

 

TÜRK DÜNYASI .ORG
http://www.turkdunyasi.org

Bu önemli sitede yer alan konu başlıklarından bazıları şunlardır: Türk Milli Kültürünün Temeli, Kafkaslardan Yükselen Çığlık, Türkler ve İslamiyet, Türki Cumhuriyetler ve Rusya, Avrupa'da Esen Irkçılık Rüzgarları, Balkan Müslümanlarının Türk'lüğü, Ortadoğu'ya Barışı Getirmek, Türk Tarihinde Adalet, Türklerin İslamiyet'e Hizmeti...

 

TÜRK İSLAM BİRLİĞİ .ORG
http://www.turkislambirligi.org

Allah'ın izniyle 21. yy'da yeryüzüne özlenen barışı ve huzuru getirecek olan Türk-İslam Birliği Projesi hakkında aydınlarımızın görüşlerini bu siteden öğrenebilirsiniz.

 

 

ULUSAL BİLİMLER AKADEMİSİNİN YANILGILARI .COM
http://www.ulusalbilimlerakademisininyanilgilari.com

Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi'nin hayatın kökenine dair yanılgılarına cevap verilen bu sitede, evrim teorisinin yanlışlığı bir kez daha gözler önüne serilmektedir. İskandinav bilim adamı Søren Løvtrup'un şu sözleri ne kadar doğrudur: "'Sanırım herkes, bir bilim dalının tamamının yanlış bir teoriye bağımlı hale gelmesinin çok büyük bir şanssızlık olacağını kabul edecektir... İnanıyorum ki, Darwinizm efsanesi bir gün bilim tarihindeki en büyük aldanış olarak tanımlanacaktır"

ULU ÖNDER ATATÜRK .COM
http://www.uluonderataturk.com

Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in yılmaz bekçileri olarak, O'nun mirasını gereği gibi taşıyabilmek için, "Gerçek Atatürkçülük"ün nasıl olması gerektiğini doğru kavramak gerekir. Bu önemli gerçeğin kavranması bilinçli her Türk ferdi için büyük bir vazife ve sorumluluktur.

 

YARATILIŞ.COM
http://www.yaratilis.com

Değişik formatlardaki kaynak dosyalarla desteklenmiş sunumları ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu site yardımıyla siz de aileniz, arkadaşlarınız ve yakın çevrenize konferanslar verebilirsiniz. Onlarca sunum, slayt gösterileri ve okuma metinleriyle paket olarak sizler için hazırlandı.

YARATILIŞ MUCİZESİ .COM
http://www.yaratilismucizesi.com

Darwin'in teorisini yıkan canlı sistemlerinden bazılarının incelendiği bu site çok ilginizi çekecek. Bu sistemler bazen bir kuşun kanatlarında, bazen bir bakterinin tüycüğünde bazen de bir yarasanın kafatasının içinde karşınıza çıkacak. Bunları inceledikçe bir yandan Darwinizm'in ne denli büyük bir yanılgı olduğunu görecek, öte yandan bu sistemlerin ne denli üstün bir bilgiyle yaratılmış olduklarına tanık olacaksınız.

 

İLMİ ARAŞTIRMA .ORG
http://www.ilmiarastirma.org

Türkiye dış politikasını ve dünyada gelişen olayları inceleyen aylık Dış Politika, Kültür ve Tarih Dergisi "İLMİ ARAŞTIRMA", güncel konuları farklı bir bakış açısıyla inceliyor. Bu internet sitesinden Araştırma'ya kolaylıkla ulaşabilir, ayrıca derginin eski sayılarını da okuyabilirsiniz.

 

İLMİ MERCEK .ORG
http://www.ilmimercek.org

"İLMİ MERCEK" dergisi ilk çıktığı günden beri Türkiye'nin hemen her ilinde ve dünyanın pek çok ülkesinde ilgiyle takip ediliyor. Mercek dergisinin bütün sayılarının yer aldığı bu site, derginin okuyucularına kolay erişim imkanı sunuyor. Güncel konulardaki makaleleri, ilgi çekici konuları bu sitede bulacaksınız.